Rangeringer|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Rangering av franske regionaviser på Instagram: november 2025

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes regionale aviser («PQR», presse quotidienne régionale) genererer. Her er TOP 40 for november 2025, med visningsvolum, publiseringstakt og en ytelsesindikator per innlegg for hver konto.

1. Månedens topp 5#

Le Parisien leder rangeringen med 102 316 004 visninger fra 217 innlegg. La Dépêche du Midi følger med 22 300 043 visninger, foran Le Progrès (21 532 163 visninger). La Provence og Le Dauphiné Libéré fullfører topp 5 med 18 896 599 og 18 059 955 visninger.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Reels-visninger
#1

Le Parisien

102 316 004

217 innlegg36,8 %1,28M
#2

La Dépêche du Midi

22 300 043

140 innlegg74,1 %214 939
#3

Le Progrès

21 532 163

288 innlegg83,3 %89 711
4
La Provence
18 896 599
204 innlegg23,0 %402 368 følgere
5
Le Dauphiné Libéré
18 059 955
316 innlegg48,0 %119 061 følgere
6
L'Est Républicain
16 625 507
232 innlegg89,3 %80 275 følgere
7
Sud Ouest
16 016 543
69 innlegg60,5 %383 672 følgere
8
Dernières Nouvelles d'Alsace
9 829 949
253 innlegg49,7 %78 210 følgere
9
Ouest-France
7 833 454
53 innlegg46,4 %318 647 følgere
10
Midi Libre
7 819 808
82 innlegg84,1 %113 391 følgere
11
Le Télégramme
7 362 335
30 innlegg328,7 %74 668 følgere
12
Le Républicain Lorrain
7 096 714
30 innlegg500,2 %47 295 følgere
13
Le Bien Public
5 957 741
66 innlegg139,4 %64 739 følgere
14
Nice-Matin
4 943 701
42 innlegg55,1 %213 804 følgere
15
La Montagne
4 648 715
145 innlegg29,6 %108 462 følgere
16
Var-Matin
4 225 999
32 innlegg133,7 %98 748 følgere
17
Chaîne nationale des régions
3 123 993
21 innlegg238,8 %62 308 følgere
18
Journal L'Alsace
3 021 287
51 innlegg89,0 %66 580 følgere
19
L'Indépendant
2 974 043
91 innlegg54,6 %59 812 følgere
20
L'Union
2 684 639
95 innlegg91,9 %30 734 følgere
21
Le Journal de Saône-et-Loire
1 558 147
35 innlegg163,8 %27 175 følgere
22
Vosges Matin
746 353
12 innlegg199,0 %31 259 følgere
23
La Voix du Nord
742 435
38 innlegg10,8 %180 137 følgere
24
Courrier Picard
679 201
44 innlegg58,6 %26 354 følgere
25
L'Est-Éclair
674 253
24 innlegg99,3 %28 292 følgere
26
Charente Libre
498 725
15 innlegg138,2 %24 058 følgere
27
La République du Centre
481 654
30 innlegg51,4 %31 259 følgere
28
Le Populaire du Centre
422 016
17 innlegg92,7 %26 792 følgere
29
Le JDC
394 558
42 innlegg60,7 %15 486 følgere
30
France-Antilles Martinique
349 465
19 innlegg27,8 %66 212 følgere
31
La Nouvelle République
333 308
22 innlegg105,2 %14 400 følgere
32
Le Berry Républicain
211 462
11 innlegg97,5 %19 718 følgere
33
Paris-Normandie
204 973
57 innlegg8,1 %44 316 følgere
34
L'Yonne Républicaine
125 334
16 innlegg51,8 %15 118 følgere
35
La République des Pyrénées
121 740
8 innlegg45,0 %33 795 følgere
36
France-Antilles Guadeloupe
87 285
20 innlegg13,2 %33 185 følgere
37
Le Courrier de l'Ouest
76 032
13 innlegg52,4 %11 170 følgere
38
Presse Océan
73 637
22 innlegg32,8 %10 206 følgere
39
Le Maine Libre
39 264
9 innlegg38,9 %11 213 følgere
40
jhm
1 645
1 innlegg58,6 %2 809 følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som siden har følgere. Det er en god indikator på hvor godt en konto når ut over sitt eget publikum.

3. Dette skiller seg ut#

Sammenlignet med oktober 2025 har Courrier Picard tabellens største klatring: 13 plasser opp, fra 37. til 24. plass. jhm, som var fraværende måneden før, kommer inn på 40. plass (1 645 visninger). På effektivitet har Le Républicain Lorrain rangeringens beste forholdstall mellom visninger per innlegg og følgere (500,2 %): et gjennomsnittlig innlegg der når et publikum langt utover størrelsen på eget fellesskap.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske regionale aviser (PQR). Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av Reels publisert mellom 1. og 30. november 2025. Tallene leses av ved periodens slutt, og siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale.

I samme serie, neste måned: rangeringen for desember 2025. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.