Rankingi|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranking kont francuskiej prasy regionalnej na Instagramie: listopad 2025

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia generowane przez Reels na instagramowych kontach francuskich dzienników regionalnych („PQR”, presse quotidienne régionale). Oto TOP 40 za listopad 2025 z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem efektywności w przeliczeniu na post.

1. Top 5 miesiąca#

Le Parisien prowadzi w rankingu ze 102 316 004 wyświetleniami przy 217 postach. Za nim plasuje się La Dépêche du Midi z 22 300 043 wyświetleniami, przed Le Progrès (21 532 163 wyświetlenia). Pierwszą piątkę zamykają La Provence i Le Dauphiné Libéré z 18 896 599 i 18 059 955 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia Reels
#1

Le Parisien

102 316 004

217 posty36,8%1,28 mln
#2

La Dépêche du Midi

22 300 043

140 posty74,1%214 939
#3

Le Progrès

21 532 163

288 posty83,3%89 711
4
La Provence
18 896 599
204 posty23,0%402 368 obserwujący
5
Le Dauphiné Libéré
18 059 955
316 posty48,0%119 061 obserwujący
6
L'Est Républicain
16 625 507
232 posty89,3%80 275 obserwujący
7
Sud Ouest
16 016 543
69 posty60,5%383 672 obserwujący
8
Dernières Nouvelles d'Alsace
9 829 949
253 posty49,7%78 210 obserwujący
9
Ouest-France
7 833 454
53 posty46,4%318 647 obserwujący
10
Midi Libre
7 819 808
82 posty84,1%113 391 obserwujący
11
Le Télégramme
7 362 335
30 posty328,7%74 668 obserwujący
12
Le Républicain Lorrain
7 096 714
30 posty500,2%47 295 obserwujący
13
Le Bien Public
5 957 741
66 posty139,4%64 739 obserwujący
14
Nice-Matin
4 943 701
42 posty55,1%213 804 obserwujący
15
La Montagne
4 648 715
145 posty29,6%108 462 obserwujący
16
Var-Matin
4 225 999
32 posty133,7%98 748 obserwujący
17
Chaîne nationale des régions
3 123 993
21 posty238,8%62 308 obserwujący
18
Journal L'Alsace
3 021 287
51 posty89,0%66 580 obserwujący
19
L'Indépendant
2 974 043
91 posty54,6%59 812 obserwujący
20
L'Union
2 684 639
95 posty91,9%30 734 obserwujący
21
Le Journal de Saône-et-Loire
1 558 147
35 posty163,8%27 175 obserwujący
22
Vosges Matin
746 353
12 posty199,0%31 259 obserwujący
23
La Voix du Nord
742 435
38 posty10,8%180 137 obserwujący
24
Courrier Picard
679 201
44 posty58,6%26 354 obserwujący
25
L'Est-Éclair
674 253
24 posty99,3%28 292 obserwujący
26
Charente Libre
498 725
15 posty138,2%24 058 obserwujący
27
La République du Centre
481 654
30 posty51,4%31 259 obserwujący
28
Le Populaire du Centre
422 016
17 posty92,7%26 792 obserwujący
29
Le JDC
394 558
42 posty60,7%15 486 obserwujący
30
France-Antilles Martinique
349 465
19 posty27,8%66 212 obserwujący
31
La Nouvelle République
333 308
22 posty105,2%14 400 obserwujący
32
Le Berry Républicain
211 462
11 posty97,5%19 718 obserwujący
33
Paris-Normandie
204 973
57 posty8,1%44 316 obserwujący
34
L'Yonne Républicaine
125 334
16 posty51,8%15 118 obserwujący
35
La République des Pyrénées
121 740
8 posty45,0%33 795 obserwujący
36
France-Antilles Guadeloupe
87 285
20 posty13,2%33 185 obserwujący
37
Le Courrier de l'Ouest
76 032
13 posty52,4%11 170 obserwujący
38
Presse Océan
73 637
22 posty32,8%10 206 obserwujący
39
Le Maine Libre
39 264
9 posty38,9%11 213 obserwujący
40
jhm
1645
1 posty58,6%2809 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z październikiem 2025 największy awans w tabeli notuje Courrier Picard: 13 pozycji w górę, z 37. na 24. miejsce. Nieobecny w poprzednim miesiącu tytuł jhm wchodzi do rankingu na 40. miejscu (1645 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Le Républicain Lorrain (500,2%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie przekraczających wielkość własnej społeczności konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich dzienników regionalnych (PQR) na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia Reels opublikowanych między 1 a 30 listopada 2025. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice względem późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za grudzień 2025. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.