Rangeringer|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Rangering av franske regionaviser på Instagram: desember 2025

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes regionale aviser («PQR», presse quotidienne régionale) genererer. Her er TOP 40 for desember 2025, med visningsvolum, publiseringstakt og en ytelsesindikator per innlegg for hver konto.

1. Månedens topp 5#

Le Parisien leder rangeringen med 83 348 488 visninger fra 196 innlegg. Le Dauphiné Libéré følger med 29 803 975 visninger, foran La Dépêche du Midi (29 657 749 visninger). Le Progrès og Sud Ouest fullfører topp 5 med 24 427 144 og 23 911 512 visninger.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Reels-visninger
#1

Le Parisien

83 348 488

196 innlegg32,1 %1,33M
#2

Le Dauphiné Libéré

29 803 975

294 innlegg76,1 %133 201
#3

La Dépêche du Midi

29 657 749

195 innlegg68,0 %223 606
4
Le Progrès
24 427 144
308 innlegg79,1 %100 257 følgere
5
Sud Ouest
23 911 512
82 innlegg74,4 %391 875 følgere
6
La Provence
19 795 754
185 innlegg26,0 %412 031 følgere
7
L'Est Républicain
19 060 053
250 innlegg89,9 %84 784 følgere
8
Ouest-France
12 308 084
66 innlegg57,6 %323 966 følgere
9
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 077 878
262 innlegg47,2 %81 474 følgere
10
Midi Libre
9 488 128
96 innlegg83,9 %117 813 følgere
11
Le Bien Public
5 555 264
65 innlegg122,1 %69 994 følgere
12
Chaîne nationale des régions
5 330 222
37 innlegg214,3 %67 231 følgere
13
La Montagne
4 947 850
90 innlegg49,8 %110 475 følgere
14
L'Indépendant
4 933 306
116 innlegg66,5 %63 948 følgere
15
Nice-Matin
4 321 122
46 innlegg43,6 %215 392 følgere
16
Var-Matin
3 392 854
33 innlegg99,5 %103 342 følgere
17
L'Est-Éclair
2 601 625
42 innlegg210,9 %29 371 følgere
18
Le Populaire du Centre
2 292 518
32 innlegg258,7 %27 696 følgere
19
Le Journal de Saône-et-Loire
2 046 244
45 innlegg151,7 %29 982 følgere
20
L'Union
1 938 522
121 innlegg51,4 %31 177 følgere
21
Journal L'Alsace
1 601 977
40 innlegg57,4 %69 796 følgere
22
France-Antilles Guadeloupe
1 438 855
19 innlegg221,9 %34 128 følgere
23
Le Républicain Lorrain
1 422 249
20 innlegg139,3 %51 045 følgere
24
Le Télégramme
1 237 133
30 innlegg53,2 %77 508 følgere
25
La Voix du Nord
1 022 122
36 innlegg15,6 %182 058 følgere
26
La République du Centre
1 008 398
29 innlegg108,3 %32 098 følgere
27
Le JDC
983 073
78 innlegg78,9 %15 969 følgere
28
Vosges Matin
524 855
16 innlegg96,3 %34 057 følgere
29
Le Courrier de l'Ouest
465 025
6 innlegg682,7 %11 353 følgere
30
La Nouvelle République
290 768
23 innlegg85,7 %14 752 følgere
31
Charente Libre
266 386
18 innlegg60,3 %24 555 følgere
32
Courrier Picard
189 202
40 innlegg17,7 %26 781 følgere
33
Paris-Normandie
163 835
45 innlegg8,2 %44 593 følgere
34
L'Yonne Républicaine
155 855
27 innlegg37,5 %15 409 følgere
35
La République des Pyrénées
144 578
8 innlegg53,1 %34 051 følgere
36
Le Berry Républicain
111 077
11 innlegg50,2 %20 133 følgere
37
Presse Océan
71 004
23 innlegg28,9 %10 684 følgere
38
Le Maine Libre
63 331
11 innlegg51,0 %11 291 følgere
39
France-Antilles Martinique
58 062
4 innlegg21,8 %66 508 følgere
40
jhm
12 046
6 innlegg70,4 %2 853 følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som siden har følgere. Det er en god indikator på hvor godt en konto når ut over sitt eget publikum.

3. Dette skiller seg ut#

Sammenlignet med november 2025 har France-Antilles Guadeloupe det største hoppet i tabellen: 14 plasser opp, fra 36. til 22. plass. Når det gjelder effektivitet, har Le Courrier de l'Ouest det beste forholdet mellom visninger per innlegg og følgere i rangeringen (682,7 %): et gjennomsnittlig innlegg der når et publikum langt større enn selve fellesskapet.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske regionale aviser (PQR). Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av Reels publisert mellom 1. og 31. desember 2025. Tallene leses av ved periodens slutt, og siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale.

I samme serie, neste måned: rangeringen for januar 2026. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.