Rankingi|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranking stron francuskich mediów informacyjnych na Facebooku: maj 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia wideo generowane przez strony głównych francuskich mediów informacyjnych na Facebooku. Oto TOP 40 za maj 2026.

Po dwóch miesiącach oglądania pleców BFMTV z 2. lub 3. miejsca Brut. odpowiada. I to jak: 629,6 mln wyświetleń, czyli wynik niespotykany w tej serii i niemal trzykrotność kwietniowego wolumenu.

1. Top 5 miesiąca#

Brut. deklasuje rywali w maju: 629,6 mln wyświetleń (+195%), 584 posty i wskaźnik, który wraca do poziomu 10,3%. Na 2. miejsce wskakuje TF1 INFO z 211,5 mln wyświetleń, czyli z lekkim wzrostem. BFMTV, lider z marca i kwietnia, pewnie utrzymuje się na podium ze 178,5 mln.

RTL utrzymuje 4. miejsce (102,5 mln). Top 5 zamyka franceinfo: 77 mln wyświetleń i awans z 7. miejsca w kwietniu.

2. Pełne TOP 40#

Facebook
TOP 40Facebook
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

629 633 784

584 posty10,3%10 455 695
#2

TF1 INFO

211 479 265

368 posty10,0%5 726 037
#3

BFMTV

178 501 090

376 posty7,1%6 721 074
4
RTL
102 499 425
481 posty8,7%2 458 727 obserwujący
5
franceinfo
76 964 227
614 posty3,6%3 435 280 obserwujący
6
L'Équipe
75 351 544
215 posty4,5%7 769 313 obserwujący
7
France Inter
68 701 225
413 posty7,1%2 333 968 obserwujący
8
Le 20h - France Télévisions
59 796 833
234 posty8,9%2 872 765 obserwujący
9
France 24
58 086 283
414 posty1,0%14 502 654 obserwujący
10
M6 Info
42 794 824
342 posty6,1%2 055 351 obserwujący
11
Le Parisien
39 609 600
204 posty4,0%4 896 555 obserwujący
12
LCI
38 147 008
142 posty6,8%3 929 867 obserwujący
13
CNEWS
30 597 349
1392 posty1,0%2 117 728 obserwujący
14
La Provence
27 909 302
170 posty12,2%1 341 756 obserwujący
15
Le Figaro
25 930 448
188 posty3,3%4 229 384 obserwujący
16
Dernières Nouvelles d'Alsace
25 079 066
344 posty21,4%340 883 obserwujący
17
La Dépêche du Midi
24 066 807
204 posty15,6%756 661 obserwujący
18
RFI
19 762 726
115 posty2,5%6 781 536 obserwujący
19
TV5MONDE
18 750 306
102 posty3,9%4 695 866 obserwujący
20
Europe 1
17 203 852
166 posty6,9%1 503 829 obserwujący
21
20 Minutes
17 084 742
187 posty2,7%3 396 454 obserwujący
22
LCP
14 331 472
92 posty50,4%308 969 obserwujący
23
Nice-Matin
13 029 503
104 posty18,0%695 098 obserwujący
24
Mediapart
11 897 283
35 posty18,4%1 848 575 obserwujący
25
Le Progrès
11 718 312
354 posty8,9%373 188 obserwujący
26
L'Est Républicain
10 203 612
340 posty8,0%377 192 obserwujący
27
SudOuest.fr
9 732 351
140 posty10,9%635 390 obserwujący
28
Le Monde
9 260 812
115 posty1,4%5 961 824 obserwujący
29
La Voix du Nord
9 014 822
124 posty7,7%938 871 obserwujący
30
Public Sénat
8 950 936
115 posty13,6%571 591 obserwujący
31
Ouest-France
8 833 491
70 posty10,3%1 225 974 obserwujący
32
Midi Libre
8 625 877
110 posty18,4%426 374 obserwujący
33
Le Dauphiné Libéré
8 506 458
344 posty4,5%546 679 obserwujący
34
Le Républicain Lorrain
8 389 081
325 posty9,2%281 752 obserwujący
35
Agence France-Presse
8 239 499
159 posty5,3%984 886 obserwujący
36
Futura
6 817 171
73 posty5,2%1 799 090 obserwujący
37
Le HuffPost
6 270 857
81 posty6,2%1 243 430 obserwujący
38
La Montagne
4 838 160
177 posty8,3%327 783 obserwujący
39
Var-Matin
4 555 785
20 posty52,9%430 315 obserwujący
40
BFM Business
4 342 054
75 posty9,1%637 712 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma strona. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

Wynik L'Équipe zasługuje na bliższe spojrzenie: zaledwie 215 postów, ale treści sportowe, które w maju eksplodowały. Wyświetlenia rosną o 81%, co daje kontu 6. miejsce i awans o pięć pozycji w porównaniu z 11. miejscem w kwietniu.

Po stronie prasy regionalnej mocną pozycję potwierdza La Provence: +160% wyświetleń i skok z 23. na 14. miejsce w rankingu krajowym, najlepsza pozycja w tej serii. TV5MONDE zyskuje piętnaście miejsc (19.), a Le Parisien zwiększa wolumen o 33%.

Pod względem efektywności punktem odniesienia pozostaje LCP z wyświetleniami na post równymi 50% liczebności jego społeczności, a do krajowej tabeli wchodzi Var-Matin ze wskaźnikiem 53%, najwyższym w tym miesiącu.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne strony francuskich mediów informacyjnych na Facebooku. Uwzględniamy tylko jedną stronę na markę medialną: jej stronę główną, bez agregowania stron lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 maja 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa także po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne. Liczby obserwujących odpowiadają stanowi z chwili wygenerowania rankingu.

W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za kwiecień 2026; następny miesiąc: ranking za czerwiec 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.