Rankingi|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranking stron francuskich mediów informacyjnych na Facebooku: kwiecień 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia wideo generowane przez strony głównych francuskich mediów informacyjnych na Facebooku. Oto TOP 40 za kwiecień 2026.

Po wyjątkowym marcu dla wszystkich kanałów informacyjnych kwiecień oznacza powrót do bardziej typowych poziomów. Jedno się nie zmieniło: BFMTV pozostaje na szczycie drugi miesiąc z rzędu.

1. Top 5 miesiąca#

BFMTV potwierdza pierwsze miejsce z 281,3 mln wyświetleń z 575 postów. Brut. wraca na 2. miejsce z wynikiem 213,3 mln, niemal identycznym jak w marcu: stabilność historycznego lidera wyróżnia się na tle wahań w pozostałej części tabeli. Podium zamyka TF1 INFO ze 193,2 mln.

RTL utrzymuje 4. miejsce (93,9 mln), a do top 5 wchodzi France Inter: 82,2 mln wyświetleń i awans o cztery miejsca w ciągu miesiąca.

2. Pełne TOP 40#

Facebook
TOP 40Facebook
Wyświetlenia wideo
#1

BFMTV

281 304 051

575 posty7,3%6 721 074
#2

Brut.

213 316 401

393 posty5,2%10 455 695
#3

TF1 INFO

193 165 354

367 posty9,2%5 726 037
4
RTL
93 889 718
474 posty8,1%2 458 727 obserwujący
5
France Inter
82 227 627
403 posty8,7%2 333 968 obserwujący
6
France 24
80 749 453
492 posty1,1%14 502 654 obserwujący
7
franceinfo
74 498 154
546 posty4,0%3 435 280 obserwujący
8
M6 Info
67 496 379
356 posty9,2%2 055 351 obserwujący
9
LCI
61 230 614
171 posty9,1%3 929 867 obserwujący
10
Le 20h - France Télévisions
51 607 277
218 posty8,2%2 872 765 obserwujący
11
L'Équipe
41 670 675
157 posty3,4%7 769 313 obserwujący
12
CNEWS
30 809 910
1387 posty1,0%2 117 728 obserwujący
13
Le Parisien
29 674 049
238 posty2,5%4 896 555 obserwujący
14
Le Figaro
23 711 460
186 posty3,0%4 229 384 obserwujący
15
LCP
20 929 683
74 posty91,5%308 969 obserwujący
16
Dernières Nouvelles d'Alsace
20 801 457
294 posty20,8%340 883 obserwujący
17
RFI
19 944 501
141 posty2,1%6 781 536 obserwujący
18
La Dépêche du Midi
19 207 984
162 posty15,7%756 661 obserwujący
19
20 Minutes
15 555 304
199 posty2,3%3 396 454 obserwujący
20
Le Monde
14 922 460
119 posty2,1%5 961 824 obserwujący
21
Europe 1
12 988 776
152 posty5,7%1 503 829 obserwujący
22
L'Est Républicain
11 805 201
309 posty10,1%377 192 obserwujący
23
La Provence
10 731 255
153 posty5,2%1 341 756 obserwujący
24
Le HuffPost
10 672 342
90 posty9,5%1 243 430 obserwujący
25
Public Sénat
9 527 361
113 posty14,8%571 591 obserwujący
26
La Voix du Nord
9 495 094
121 posty8,4%938 871 obserwujący
27
Mediapart
8 541 816
22 posty21,0%1 848 575 obserwujący
28
Nice-Matin
8 391 769
39 posty31,0%695 098 obserwujący
29
Midi Libre
8 344 761
116 posty16,9%426 374 obserwujący
30
Ouest-France
7 985 261
56 posty11,6%1 225 974 obserwujący
31
Le Progrès
7 340 369
323 posty6,1%373 188 obserwujący
32
SudOuest.fr
7 216 076
141 posty8,1%635 390 obserwujący
33
Femme Actuelle
6 810 783
41 posty12,0%1 384 830 obserwujący
34
TV5MONDE
6 582 102
85 posty1,6%4 695 866 obserwujący
35
Futura
6 411 464
68 posty5,2%1 799 090 obserwujący
36
Le Dauphiné Libéré
6 259 361
308 posty3,7%546 679 obserwujący
37
Agence France-Presse
5 890 673
154 posty3,9%984 886 obserwujący
38
Le Républicain Lorrain
5 638 874
290 posty6,9%281 752 obserwujący
39
Challenges
3 913 905
23 posty37,3%456 485 obserwujący
40
La Montagne
3 325 172
167 posty6,1%327 783 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma strona. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

Awans miesiąca należy do France Inter, która przesuwa się z 9. na 5. miejsce. Stacja opublikowała 403 posty i utrzymała wskaźnik 8,7%, solidny jak na społeczność liczącą 2,3 mln obserwujących.

Efektowny skok notuje Le Monde, z 32. na 20. miejsce. RFI zyskuje cztery miejsca (17.), a La Dépêche du Midi wchodzi do krajowego top 20 (18.), co w przypadku tytułu regionalnego zdarza się rzadko.

LCP po raz kolejny osiąga najbardziej imponujący wskaźnik w tabeli: wyświetlenia na post równe 91,5% liczebności jego społeczności. M6 Info to jedna z niewielu stron z top 10, które w spokojniejszym kwietniu zwiększyły wolumen – o 17%.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne strony francuskich mediów informacyjnych na Facebooku. Uwzględniamy tylko jedną stronę na markę medialną: jej stronę główną, bez agregowania stron lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 30 kwietnia 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa także po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne. Liczby obserwujących odpowiadają stanowi z chwili wygenerowania rankingu.

W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za marzec 2026; następny miesiąc: ranking za maj 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.