Rankingi|rankingfacebookmediasocial-listeningvideo

Ranking stron francuskich mediów informacyjnych na Facebooku: styczeń 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia wideo generowane przez strony głównych francuskich mediów informacyjnych na Facebooku. Oto TOP 40 za styczeń 2026 – dla każdego konta z liczbą wyświetleń, rytmem publikacji i wskaźnikiem skuteczności w przeliczeniu na post.

1. Top 5 miesiąca#

Brut. prowadzi w rankingu z wynikiem 271 357 569 wyświetleń z 483 postów. Drugie miejsce zajmuje BFMTV z 252 328 655 wyświetleniami, przed TF1 INFO (205 892 999 wyświetleń). Pierwszą piątkę zamykają France 24 i RTL z wynikami 143 606 845 i 112 583 477 wyświetleń.

2. Pełne TOP 40#

Facebook
TOP 40Facebook
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

271 357 569

483 posty6,1%9,24 mln
#2

BFMTV

252 328 655

337 posty12,1%6,17 mln
#3

TF1 INFO

205 892 999

414 posty10,0%4,99 mln
4
France 24
143 606 845
563 posty1,8%13,96 mln obserwujący
5
RTL
112 583 477
445 posty12,0%2,12 mln obserwujący
6
Le 20h - France Télévisions
105 513 273
216 posty20,1%2,44 mln obserwujący
7
L'Équipe
100 886 072
187 posty7,1%7,64 mln obserwujący
8
France Inter
65 392 514
379 posty7,8%2,22 mln obserwujący
9
LCI
61 764 176
172 posty10,2%3,52 mln obserwujący
10
M6 Info
47 181 038
353 posty7,4%1,81 mln obserwujący
11
franceinfo
45 866 923
373 posty4,0%3,09 mln obserwujący
12
RFI
38 204 043
129 posty4,5%6,63 mln obserwujący
13
Le Parisien
37 791 008
204 posty3,8%4,83 mln obserwujący
14
La Provence
29 786 457
240 posty9,5%1,3 mln obserwujący
15
Le Monde
28 641 991
94 posty5,2%5,89 mln obserwujący
16
Le Figaro
25 281 439
210 posty2,9%4,12 mln obserwujący
17
La Dépêche du Midi
22 952 332
177 posty19,0%682 036 obserwujący
18
20 Minutes
20 088 407
191 posty3,1%3,35 mln obserwujący
19
Le Dauphiné Libéré
19 717 203
338 posty11,3%518 512 obserwujący
20
Dernières Nouvelles d'Alsace - DNA
18 720 342
326 posty20,0%287 337 obserwujący
21
Europe 1
16 614 382
161 posty7,1%1,45 mln obserwujący
22
Var-Matin
14 545 553
49 posty69,9%424 602 obserwujący
23
Public Sénat
13 113 703
133 posty25,2%391 980 obserwujący
24
TV5MONDE
12 152 085
65 posty4,2%4,47 mln obserwujący
25
Nice-Matin
10 376 831
42 posty36,1%684 175 obserwujący
26
SudOuest.fr
9 486 728
144 posty10,8%610 518 obserwujący
27
Ouest-France
9 477 839
73 posty10,8%1,2 mln obserwujący
28
La Montagne
8 840 003
165 posty17,2%311 907 obserwujący
29
Le Progrès
8 632 007
351 posty6,9%353 928 obserwujący
30
Midi Libre
8 604 834
77 posty27,6%405 150 obserwujący
31
BFM Business
8 431 979
116 posty12,0%605 905 obserwujący
32
Le Républicain Lorrain
7 725 605
308 posty9,6%260 882 obserwujący
33
Agence France-Presse
7 220 045
133 posty5,9%924 986 obserwujący
34
LCP
6 805 211
92 posty24,8%298 699 obserwujący
35
L'Est Républicain
5 926 686
311 posty5,3%358 658 obserwujący
36
Mediapart
5 053 709
22 posty12,9%1,78 mln obserwujący
37
La Voix du Nord
4 954 446
69 posty7,8%920 497 obserwujący
38
Euronews en français
3 278 306
87 posty5,9%640 384 obserwujący
39
Valeurs actuelles
3 243 035
33 posty24,8%395 752 obserwujący
40
actu.fr
2 786 956
49 posty19,6%289 454 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma strona. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z grudniem 2025 największy awans w tabeli notuje Var-Matin: 13 pozycji w górę, z 35. na 22. miejsce. Nowością jest Valeurs actuelles: po nieobecności w poprzednim miesiącu wchodzi do rankingu na 39. miejscu (3 243 035 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Var-Matin (69,9%): przeciętny post tej strony dociera do odbiorców znacznie liczniejszych niż jej własna społeczność.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne strony francuskich mediów informacyjnych na Facebooku. Uwzględniamy tylko jedną stronę na markę medialną: jej stronę główną, bez agregowania stron lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 stycznia 2026. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa także po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za luty 2026. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.