Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: czerwiec 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za czerwiec 2026.

Wydarzeniem miesiąca jest debiut: HugoDécrypte dołącza do rankingu i od razu ląduje na podium, na 3. miejscu. Na czele Brut. pozostaje poza zasięgiem, z wynikiem powyżej 700 mln wyświetleń.

1. Top 5 miesiąca#

Brut. utrzymuje prowadzenie, jak w każdej edycji tej serii: 700,1 mln wyświetleń z 393 postów. TF1 INFO bije swój rekord drugi miesiąc z rzędu: 349,5 mln (+23%) przy wskaźniku 84,1%. Podium uzupełnia HugoDécrypte w pierwszym miesiącu obecności w rankingu: 237,4 mln wyświetleń z zaledwie 129 postów – to najmniej w top 5.

L'Équipe również ustanawia rekord serii: 185,6 mln wyświetleń, +48% w ciągu miesiąca. Top 5 zamyka BFM: 125,3 mln (+76%), awans o dwie pozycje i wskaźnik 50,3%.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

700 086 533

393 posty30,2%5 893 755
#2

TF1 INFO

349 451 426

380 posty84,1%1 094 036
#3

HugoDécrypte

237 373 142

129 posty32,7%5 623 099
4
L'Équipe
185 641 822
340 posty15,6%3 493 180 obserwujący
5
BFM
125 261 259
242 posty50,3%1 028 207 obserwujący
6
France Inter
106 516 980
464 posty13,5%1 702 902 obserwujący
7
RTL
102 204 174
506 posty20,1%1 004 487 obserwujący
8
Le Parisien
94 757 498
254 posty25,3%1 475 170 obserwujący
9
La Dépêche du Midi
80 021 596
293 posty93,1%293 215 obserwujący
10
M6 Info
77 906 570
391 posty52,6%378 560 obserwujący
11
franceinfo
70 304 912
348 posty14,8%1 361 136 obserwujący
12
Le 20h - France Télévisions
64 468 846
216 posty56,2%531 486 obserwujący
13
Le Monde
47 510 995
119 posty14,1%2 823 467 obserwujący
14
20 Minutes
36 972 711
228 posty25,6%633 234 obserwujący
15
Le Progrès
35 101 451
370 posty61,0%155 470 obserwujący
16
Le Dauphiné Libéré
34 920 566
388 posty46,7%192 580 obserwujący
17
L'Est Républicain
34 702 697
364 posty82,5%115 627 obserwujący
18
La Provence
29 949 459
183 posty35,2%465 347 obserwujący
19
Sud Ouest
24 244 775
82 posty69,3%426 929 obserwujący
20
Ouest-France
23 535 477
94 posty71,2%351 680 obserwujący
21
CNEWS
20 337 519
152 posty35,0%382 250 obserwujący
22
Réel média
19 623 077
67 posty53,9%543 526 obserwujący
23
Le Figaro
19 034 700
156 posty11,4%1 066 112 obserwujący
24
Futura
19 017 648
51 posty140,2%266 042 obserwujący
25
Europe 1
17 524 692
153 posty31,3%365 601 obserwujący
26
TV5MONDE
14 978 537
100 posty18,7%802 738 obserwujący
27
France 24
14 464 515
146 posty4,6%2 171 094 obserwujący
28
LCI
13 073 008
24 posty146,9%370 719 obserwujący
29
LCP-Assemblée nationale
11 303 679
65 posty80,2%216 922 obserwujący
30
Var-Matin
11 173 695
36 posty253,5%122 442 obserwujący
31
Midi Libre
11 049 074
125 posty61,9%142 759 obserwujący
32
Mediapart
10 912 846
18 posty34,9%1 735 233 obserwujący
33
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 757 422
330 posty34,5%94 550 obserwujący
34
Public Sénat
10 246 073
112 posty21,4%428 452 obserwujący
35
La Montagne
10 017 773
198 posty41,9%120 718 obserwujący
36
Agence France-Presse
7 185 447
121 posty25,5%233 182 obserwujący
37
Le HuffPost
7 022 379
105 posty49,3%135 581 obserwujący
38
Nice-Matin
6 514 931
66 posty41,8%235 985 obserwujący
39
Chaîne nationale des régions
5 668 731
39 posty162,8%89 275 obserwujący
40
RFI
5 618 419
103 posty6,6%831 548 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. Na Instagramie, gdzie Reels docierają daleko poza własne społeczności, ten wskaźnik szybko rośnie w przypadku kont, których formaty trafiają w gusta odbiorców.

3. Co się wyróżnia#

La Dépêche du Midi wchodzi do krajowego top 10 (9. miejsce, +72%) ze wskaźnikiem 93,1%. Futura notuje największy wzrost w tabeli: +246% i awans o piętnaście pozycji (24. miejsce) przy skuteczności 140,2%.

Ouest-France (+170%, 20. miejsce) i CNEWS (+158%, 21. miejsce) ponad dwukrotnie zwiększają liczbę wyświetleń. 20 Minutes zyskuje pięć pozycji (14. miejsce, +73%), a RFI wchodzi do TOP 40.

Pod względem skuteczności najlepszy wskaźnik w tabeli ma Var-matin: 253,5% wielkości społeczności w wyświetleniach na post, przed Chaîne nationale des régions (162,8%) i LCI, które osiąga 146,9% z zaledwie 24 postów.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 30 czerwca 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne. Liczba obserwujących odpowiada stanowi zaobserwowanemu w momencie generowania rankingu.

W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za maj 2026; następny miesiąc: ranking za lipiec 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.