Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: maj 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za maj 2026.

Są dobre miesiące i jest maj 2026 w wykonaniu Brut.: 1,12 mld wyświetleń. Miliard przekroczony w ciągu jednego miesiąca to pierwszy taki przypadek w tej serii, a do tego wynik większy niż łączny wynik pozostałych 39 kont w rankingu.

1. Top 5 miesiąca#

Brut. przekroczył barierę miliarda (+79% w ciągu miesiąca) z 481 postów. TF1 INFO umocnił się na 2. miejscu z wynikiem 268,4 mln, podnosząc skuteczność do 95,4%: każdy post zbiera niemal tyle wyświetleń, ile liczy cała jego społeczność. Le Parisien wskoczył na podium (113,4 mln).

L'Équipe kontynuował wyjątkowy maj także na Instagramie: 110,4 mln wyświetleń (+37%), awans o trzy pozycje i 4. miejsce. Top 5 zamyka RTL ze 105,8 mln i 491 postami – rekordowym rytmem publikacji w tabeli.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

1 163 788 767

469 posty42,7%5 807 564
#2

TF1 INFO

283 121 552

272 posty99,6%1 045 302
#3

L'Équipe

125 663 510

232 posty15,8%3 429 313
4
Le Parisien
116 567 367
220 posty37,0%1 431 679 obserwujący
5
RTL
111 171 438
482 posty23,6%976 409 obserwujący
6
France Inter
97 495 820
416 posty14,0%1 674 114 obserwujący
7
BFM
71 121 868
227 posty31,3%1 000 299 obserwujący
8
franceinfo
60 179 380
296 posty15,2%1 335 808 obserwujący
9
Le 20h - France Télévisions
56 001 336
220 posty51,0%499 316 obserwujący
10
M6 Info
47 079 175
299 posty44,5%353 750 obserwujący
11
La Dépêche du Midi
46 428 323
202 posty82,5%278 752 obserwujący
12
Le Monde
42 237 752
114 posty13,3%2 791 458 obserwujący
13
La Provence
33 993 842
174 posty43,2%452 720 obserwujący
14
Le Progrès
33 653 939
357 posty65,1%144 880 obserwujący
15
Le Dauphiné Libéré
30 652 916
352 posty48,7%178 972 obserwujący
16
L'Est Républicain
25 135 441
340 posty68,7%107 554 obserwujący
17
Le Figaro
24 872 982
159 posty14,8%1 054 255 obserwujący
18
Réel média
22 061 672
73 posty57,0%529 972 obserwujący
19
20 Minutes
21 348 562
198 posty17,5%614 529 obserwujący
20
LCI
19 822 598
38 posty144,6%360 751 obserwujący
21
Sud Ouest
19 674 054
71 posty66,2%418 402 obserwujący
22
Europe 1
16 212 247
147 posty30,8%357 521 obserwujący
23
France 24
15 464 037
98 posty7,3%2 159 150 obserwujący
24
LCP-Assemblée nationale
12 202 122
90 posty67,0%202 271 obserwujący
25
TV5MONDE
12 189 689
88 posty17,6%788 707 obserwujący
26
Dernières Nouvelles d'Alsace
11 403 463
332 posty37,2%92 390 obserwujący
27
Mediapart
11 000 508
20 posty32,1%1 711 481 obserwujący
28
Nice-Matin
10 465 006
96 posty47,7%228 550 obserwujący
29
Agence France-Presse
10 332 560
146 posty31,2%226 485 obserwujący
30
Public Sénat
10 321 618
103 posty24,2%414 000 obserwujący
31
Midi Libre
8 968 595
106 posty61,4%137 869 obserwujący
32
Ouest-France
8 705 680
76 posty33,6%340 810 obserwujący
33
Le HuffPost
8 394 866
68 posty94,7%130 353 obserwujący
34
Var-Matin
7 978 977
22 posty309,4%117 214 obserwujący
35
CNEWS
7 887 494
132 posty15,9%376 975 obserwujący
36
La Montagne
7 071 920
173 posty34,9%117 275 obserwujący
37
BFM Business
6 738 275
69 posty47,5%205 574 obserwujący
38
Chaîne nationale des régions
6 147 792
39 posty188,8%83 497 obserwujący
39
Futura
5 501 183
43 posty50,2%254 945 obserwujący
40
Le Nouvel Obs
4 781 519
19 posty71,6%351 612 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. Na Instagramie, gdzie Reels docierają daleko poza własne społeczności, ten wskaźnik szybko rośnie w przypadku kont, których formaty trafiają w gusta odbiorców.

3. Co się wyróżnia#

Miliard Brut. zmienia skalę rankingu: samo to konto odpowiada za ponad połowę wyświetleń całego TOP 40. Przepis pozostaje ten sam – wolumen (481 postów) i skuteczność na poziomie 40,6%, znacznie powyżej standardów konta z 5,6 mln obserwujących.

Za nim opłaca się konsekwencja: Le Parisien i L'Équipe rosły równolegle, a La Provence zyskała kolejne cztery pozycje (15. miejsce) przy +54% wyświetleń.

Var-Matin osiągnął najlepszy wskaźnik miesiąca w skali kraju: 226%, co oznacza, że każdy Reel dociera do ponad dwukrotności jego społeczności. actu.fr (140%) i LCI (138%) utrzymały się powyżej 100%.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 maja 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne. Liczba obserwujących odpowiada stanowi zaobserwowanemu w momencie generowania rankingu.

W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za kwiecień 2026; następny miesiąc: ranking za czerwiec 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.