Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: kwiecień 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za kwiecień 2026.

Gdy Facebook ostygł po gorączkowym marcu, Instagram dalej piął się w górę. Brut. zyskał kolejne 29% wyświetleń, a TF1 INFO zbliża się do symbolicznego progu: przeciętny post zbierający tyle wyświetleń, ile liczy cała jego społeczność.

1. Top 5 miesiąca#

Brut. osiągnął 628,7 mln wyświetleń z 326 postów, co jest jego rekordem w tej serii. TF1 INFO umocnił się na 2. miejscu z wynikiem 253,2 mln (+46% w ciągu miesiąca), podnosząc swój wskaźnik do 91,4%. RTL utrzymał 3. miejsce (107,8 mln) mimo najwyższego rytmu publikacji w tabeli (478 postów).

Le Parisien awansował na 4. miejsce ze 107,5 mln (+22%), tuż przed France Inter (106 mln).

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

624 617 073

316 posty34,0%5 807 564
#2

TF1 INFO

259 552 501

268 posty92,7%1 045 302
#3

RTL

109 405 359

472 posty23,7%976 409
4
France Inter
106 950 370
402 posty15,9%1 674 114 obserwujący
5
Le Parisien
105 623 768
221 posty33,4%1 431 679 obserwujący
6
BFM
102 853 139
277 posty37,1%1 000 299 obserwujący
7
L'Équipe
82 472 390
165 posty14,6%3 429 313 obserwujący
8
M6 Info
59 392 086
289 posty58,1%353 750 obserwujący
9
franceinfo
59 064 859
282 posty15,7%1 335 808 obserwujący
10
Le 20h - France Télévisions
51 827 070
224 posty46,3%499 316 obserwujący
11
Le Monde
48 900 300
117 posty15,0%2 791 458 obserwujący
12
Le Dauphiné Libéré
33 005 326
315 posty58,5%178 972 obserwujący
13
Le Progrès
30 856 414
316 posty67,4%144 880 obserwujący
14
La Dépêche du Midi
30 293 077
159 posty68,3%278 752 obserwujący
15
L'Est Républicain
29 000 792
298 posty90,5%107 554 obserwujący
16
LCI
26 828 004
57 posty130,5%360 751 obserwujący
17
Le Figaro
21 387 051
163 posty12,4%1 054 255 obserwujący
18
Réel média
19 529 766
69 posty53,4%529 972 obserwujący
19
Sud Ouest
19 142 881
76 posty60,2%418 402 obserwujący
20
La Provence
19 120 152
148 posty28,5%452 720 obserwujący
21
20 Minutes
16 395 765
209 posty12,8%614 529 obserwujący
22
CNEWS
16 295 398
158 posty27,4%376 975 obserwujący
23
Europe 1
16 140 136
133 posty33,9%357 521 obserwujący
24
LCP-Assemblée nationale
16 031 032
74 posty107,1%202 271 obserwujący
25
Le HuffPost
12 737 212
72 posty135,7%130 353 obserwujący
26
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 624 440
274 posty42,0%92 390 obserwujący
27
TV5MONDE
10 537 183
80 posty16,7%788 707 obserwujący
28
France 24
10 242 396
80 posty5,9%2 159 150 obserwujący
29
Midi Libre
10 118 867
113 posty65,0%137 869 obserwujący
30
Public Sénat
8 243 129
101 posty19,7%414 000 obserwujący
31
Ouest-France
7 803 566
60 posty38,2%340 810 obserwujący
32
Mediapart
7 261 251
14 posty30,3%1 711 481 obserwujący
33
BFM Business
5 850 705
70 posty40,7%205 574 obserwujący
34
La Montagne
5 688 395
164 posty29,6%117 275 obserwujący
35
Agence France-Presse
5 544 751
121 posty20,2%226 485 obserwujący
36
Nice-Matin
4 990 404
31 posty70,4%228 550 obserwujący
37
Libération
4 217 549
36 posty15,8%741 330 obserwujący
38
Futura
4 205 307
42 posty39,3%254 945 obserwujący
39
RFI
4 124 730
75 posty6,7%822 657 obserwujący
40
Chaîne nationale des régions
4 030 378
31 posty155,7%83 497 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. Na Instagramie, gdzie Reels docierają daleko poza własne społeczności, ten wskaźnik szybko rośnie w przypadku kont, których formaty trafiają w gusta odbiorców.

3. Co się wyróżnia#

Le 20h de France Télévisions zanotował najsilniejszy wzrost w czołówce tabeli: +84% wyświetleń i wejście do top 10. BFMTV zyskał jedno miejsce (6. miejsce) przy wskaźniku 31,3%, a Le Monde zwiększył liczbę wyświetleń o 36%.

W tym miesiącu trzy konta przekroczyły 100% skuteczności: Le HuffPost (136%), actu.fr (134%) i LCI (130%). W przypadku tej trójki każdy Reel dociera do większej liczby osób, niż konto ma obserwujących.

Réel média awansował o siedem miejsc (18. miejsce), co potwierdza, że pure playery wideo wywalczyły sobie trwałe miejsce we francuskim krajobrazie informacyjnym na Instagramie.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 30 kwietnia 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne. Liczba obserwujących odpowiada stanowi zaobserwowanemu w momencie generowania rankingu.

W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za marzec 2026; następny miesiąc: ranking za maj 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.