Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: luty 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za luty 2026.

Miesiąc jest krótszy, więc wolumeny mechanicznie spadają. Nie zwolnił za to ruch w czołówce: RTL zajmuje 2. miejsce, L'Équipe wchodzi do pierwszej piątki, a środek tabeli zostaje przetasowany.

1. Top 5 miesiąca#

Brut. pozostaje poza zasięgiem konkurencji: 491,2 mln wyświetleń, niemal pięć razy więcej niż wicelider. Tuż za nim RTL wyprzedza France Inter: 105,9 mln wyświetleń wobec 102,4 mln. Różnica jest niewielka, 3,5 mln, ale na koncie RTL pojawiło się w ciągu miesiąca 413 postów – to najwyższy rytm publikacji w pierwszej piątce – i ta regularność się opłaca.

TF1 INFO utrzymuje 4. miejsce z 78,9 mln wyświetleń. L'Équipe wchodzi do pierwszej piątki z 71,2 mln wyświetleń przy zaledwie 160 postach: to jeden z najlepszych w rankingu wyników w przeliczeniu na post. Treści sportowe działają.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

491 151 615

288 posty30,7%5,56 mln
#2

RTL

105 862 744

413 posty28,5%897 880
#3

France Inter

102 445 884

375 posty16,9%1,62 mln
4
TF1 INFO
78 904 727
226 posty36,6%952 824 obserwujący
5
L'Équipe
71 213 394
160 posty13,2%3,37 mln obserwujący
6
Le Parisien
66 767 631
178 posty27,6%1,36 mln obserwujący
7
franceinfo
64 606 125
295 posty17,0%1,29 mln obserwujący
8
BFM
64 326 381
205 posty33,4%940 746 obserwujący
9
M6 Info
44 214 550
279 posty53,0%299 080 obserwujący
10
Le Monde
37 754 325
87 posty15,8%2,75 mln obserwujący
11
Le 20h - France Télévisions
35 769 984
208 posty40,0%429 426 obserwujący
12
Le Dauphiné Libéré
31 209 601
348 posty57,3%156 438 obserwujący
13
Le Progrès
26 594 296
295 posty74,1%121 637 obserwujący
14
L'Est Républicain
25 434 759
287 posty94,5%93 810 obserwujący
15
Le Figaro
24 733 633
130 posty18,5%1,03 mln obserwujący
16
La Dépêche du Midi
24 358 982
161 posty62,2%243 111 obserwujący
17
20 Minutes
17 547 547
176 posty16,8%593 947 obserwujący
18
Sud Ouest
16 820 155
75 posty55,3%405 558 obserwujący
19
LCI
16 258 582
55 posty89,4%330 804 obserwujący
20
La Provence
16 084 293
193 posty19,7%423 340 obserwujący
21
LCP-Assemblée nationale
12 754 600
66 posty120,3%160 578 obserwujący
22
Europe 1
12 190 969
120 posty29,6%343 267 obserwujący
23
CNEWS
11 316 779
165 posty18,8%365 277 obserwujący
24
Var-Matin
10 851 375
35 posty280,1%110 690 obserwujący
25
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 644 494
277 posty44,8%85 841 obserwujący
26
Public Sénat
10 057 877
116 posty24,7%351 281 obserwujący
27
Réel média
9 448 517
67 posty28,5%494 027 obserwujący
28
Ouest-France
7 820 928
67 posty35,2%331 391 obserwujący
29
BFM Business
7 589 299
69 posty56,4%195 176 obserwujący
30
TV5MONDE
7 315 326
58 posty16,5%762 636 obserwujący
31
Le HuffPost
6 891 832
75 posty76,6%119 891 obserwujący
32
Midi Libre
6 314 521
83 posty59,3%128 392 obserwujący
33
France 24
5 921 303
82 posty3,3%2,16 mln obserwujący
34
Chaîne nationale des régions
5 075 518
40 posty173,2%73 252 obserwujący
35
Agence France-Presse
4 865 382
113 posty21,2%202 629 obserwujący
36
Mediapart
4 775 209
9 posty32,3%1,64 mln obserwujący
37
Futura
4 434 822
39 posty46,6%243 961 obserwujący
38
La Montagne
4 203 180
120 posty31,2%112 443 obserwujący
39
Libération
3 364 002
26 posty18,0%720 637 obserwujący
40
Courrier International
2 737 635
15 posty25,0%730 656 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. Na Instagramie, gdzie Reels docierają daleko poza własne społeczności, ten wskaźnik szybko rośnie w przypadku kont, których formaty trafiają w gusta odbiorców.

3. Co się wyróżnia#

franceinfo awansuje o dwie pozycje, na 7. miejsce, z 64,6 mln wyświetleń przy 295 postach, tuż przed BFMTV (64,3 mln). BFMTV pozostaje w pierwszej ósemce z mocnym wskaźnikiem: 33% wyświetleń na post w stosunku do wielkości społeczności. M6 Info podtrzymuje dobrą passę na 9. miejscu: 44,2 mln wyświetleń, a przeciętny post zbiera wyświetlenia odpowiadające 53% liczebności jego społeczności.

Prawdziwa ciekawostka miesiąca kryje się na 24. miejscu. Na koncie Var-matin pojawiło się w lutym 35 Reels, które zebrały 10,9 mln wyświetleń przy 111 000 obserwujących. Każdy post zbierał średnio 2,8 raza więcej wyświetleń, niż liczy społeczność konta – to najlepszy wskaźnik w rankingu krajowym. LCP-Assemblée nationale (120%) i actu.fr (173%) grają w tej samej lidze.

Kolejna lekcja: prasa regionalna na dobre zadomowiła się w krajowej tabeli. Le Dauphiné Libéré (12. miejsce), Le Progrès (13.) i L'Est Républicain (14.) wyprzedzają sporą część marek ogólnokrajowych, publikując ponad 10 razy dziennie. Le Figaro utrzymuje 15. miejsce z 24,7 mln wyświetleń, a Le Monde pozostaje czołowym dziennikiem ogólnokrajowym na 10. miejscu przy zaledwie 87 postach.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 28 lutego 2026. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za marzec 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.