Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: październik 2025

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za październik 2025 – z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem skuteczności pojedynczego posta.

1. Top 5 miesiąca#

Na czele rankingu jest Brut. z 554 861 592 wyświetleniami przy 387 postach. Na drugim miejscu plasuje się L'Équipe z 117 909 400 wyświetleniami, przed RTL (102 926 805 wyświetleń). Pierwszą piątkę zamykają France Inter i Le Parisien z odpowiednio 86 614 730 i 82 338 126 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

554 861 592

387 posty27,2%5,28 mln
#2

L'Équipe

117 909 400

224 posty16,0%3,29 mln
#3

RTL

102 926 805

446 posty32,3%715 237
4
France Inter
86 614 730
283 posty20,6%1,49 mln obserwujący
5
Le Parisien
82 338 126
195 posty33,8%1,25 mln obserwujący
6
BFMTV
65 660 403
204 posty39,9%806 546 obserwujący
7
TF1 INFO
57 774 003
192 posty37,9%794 156 obserwujący
8
Le20h-France Télévisions
51 668 262
212 posty78,1%312 078 obserwujący
9
franceinfo
50 077 449
270 posty15,8%1,17 mln obserwujący
10
Le Monde
43 861 025
102 posty16,5%2,61 mln obserwujący
11
M6 Info
40 210 549
303 posty65,5%202 644 obserwujący
12
Le Progrès
26 560 715
305 posty108,7%80 113 obserwujący
13
La Dépêche du Midi
24 417 803
181 posty68,3%197 602 obserwujący
14
La Provence
20 617 016
179 posty29,2%394 966 obserwujący
15
Le Dauphiné Libéré
19 123 397
343 posty52,3%106 692 obserwujący
16
Sud Ouest
19 002 096
65 posty78,4%372 777 obserwujący
17
Le Figaro
17 670 733
114 posty16,3%951 644 obserwujący
18
Europe1
14 113 558
165 posty27,1%315 363 obserwujący
19
20 Minutes
11 571 425
219 posty9,7%546 292 obserwujący
20
Réel média
11 456 319
71 posty34,7%465 064 obserwujący
21
Mediapart
10 632 397
19 posty36,9%1,51 mln obserwujący
22
LCI
10 095 379
25 posty166,7%242 281 obserwujący
23
CNEWS
10 014 664
155 posty19,0%339 798 obserwujący
24
TV5MONDE
9 251 271
48 posty27,9%691 903 obserwujący
25
Dernières Nouvelles d'Alsace
9 232 986
255 posty48,3%74 933 obserwujący
26
France 24
8 125 283
99 posty3,9%2,08 mln obserwujący
27
Ouest-France
6 908 983
66 posty33,3%314 137 obserwujący
28
Nice-Matin
6 676 285
45 posty70,3%211 050 obserwujący
29
Public Sénat
6 147 621
134 posty20,7%221 341 obserwujący
30
Midi Libre
5 917 666
76 posty74,2%104 906 obserwujący
31
La Montagne
5 251 918
136 posty36,2%106 808 obserwujący
32
Chaîne nationale des régions
4 989 121
39 posty223,6%57 211 obserwujący
33
Libération
4 930 919
33 posty21,6%691 069 obserwujący
34
BFM Business
4 900 868
63 posty47,5%163 622 obserwujący
35
Le Télégramme
4 458 560
31 posty198,9%72 302 obserwujący
36
Courrier International
3 814 645
13 posty44,0%666 794 obserwujący
37
Le HuffPost
2 821 073
45 posty61,8%101 471 obserwujący
38
Le Point
2 757 387
45 posty19,2%318 858 obserwujący
39
Var-Matin
2 547 490
36 posty73,5%96 335 obserwujący
40
Télérama
1 905 062
36 posty14,0%377 067 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z wrześniem 2025 największy awans w tabeli notuje konto Mediapart: o 11 miejsc w górę, z 32. na 21. miejsce. Konto L'Équipe, nieobecne w poprzednim miesiącu, wchodzi do rankingu na 2. miejscu (117 909 400 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Chaîne nationale des régions (223,6%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie liczniejszych niż własna społeczność konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 października 2025. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za listopad 2025. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.