Rankingi|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranking kont francuskiej prasy regionalnej na Instagramie: grudzień 2025

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia generowane przez Reels na instagramowych kontach francuskich dzienników regionalnych („PQR”, presse quotidienne régionale). Oto TOP 40 za grudzień 2025 z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem efektywności w przeliczeniu na post.

1. Top 5 miesiąca#

Le Parisien prowadzi w rankingu z 83 348 488 wyświetleniami przy 196 postach. Za nim plasuje się Le Dauphiné Libéré z 29 803 975 wyświetleniami, przed La Dépêche du Midi (29 657 749 wyświetleń). Pierwszą piątkę zamykają Le Progrès i Sud Ouest z 24 427 144 i 23 911 512 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia Reels
#1

Le Parisien

83 348 488

196 posty32,1%1,33 mln
#2

Le Dauphiné Libéré

29 803 975

294 posty76,1%133 201
#3

La Dépêche du Midi

29 657 749

195 posty68,0%223 606
4
Le Progrès
24 427 144
308 posty79,1%100 257 obserwujący
5
Sud Ouest
23 911 512
82 posty74,4%391 875 obserwujący
6
La Provence
19 795 754
185 posty26,0%412 031 obserwujący
7
L'Est Républicain
19 060 053
250 posty89,9%84 784 obserwujący
8
Ouest-France
12 308 084
66 posty57,6%323 966 obserwujący
9
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 077 878
262 posty47,2%81 474 obserwujący
10
Midi Libre
9 488 128
96 posty83,9%117 813 obserwujący
11
Le Bien Public
5 555 264
65 posty122,1%69 994 obserwujący
12
Chaîne nationale des régions
5 330 222
37 posty214,3%67 231 obserwujący
13
La Montagne
4 947 850
90 posty49,8%110 475 obserwujący
14
L'Indépendant
4 933 306
116 posty66,5%63 948 obserwujący
15
Nice-Matin
4 321 122
46 posty43,6%215 392 obserwujący
16
Var-Matin
3 392 854
33 posty99,5%103 342 obserwujący
17
L'Est-Éclair
2 601 625
42 posty210,9%29 371 obserwujący
18
Le Populaire du Centre
2 292 518
32 posty258,7%27 696 obserwujący
19
Le Journal de Saône-et-Loire
2 046 244
45 posty151,7%29 982 obserwujący
20
L'Union
1 938 522
121 posty51,4%31 177 obserwujący
21
Journal L'Alsace
1 601 977
40 posty57,4%69 796 obserwujący
22
France-Antilles Guadeloupe
1 438 855
19 posty221,9%34 128 obserwujący
23
Le Républicain Lorrain
1 422 249
20 posty139,3%51 045 obserwujący
24
Le Télégramme
1 237 133
30 posty53,2%77 508 obserwujący
25
La Voix du Nord
1 022 122
36 posty15,6%182 058 obserwujący
26
La République du Centre
1 008 398
29 posty108,3%32 098 obserwujący
27
Le JDC
983 073
78 posty78,9%15 969 obserwujący
28
Vosges Matin
524 855
16 posty96,3%34 057 obserwujący
29
Le Courrier de l'Ouest
465 025
6 posty682,7%11 353 obserwujący
30
La Nouvelle République
290 768
23 posty85,7%14 752 obserwujący
31
Charente Libre
266 386
18 posty60,3%24 555 obserwujący
32
Courrier Picard
189 202
40 posty17,7%26 781 obserwujący
33
Paris-Normandie
163 835
45 posty8,2%44 593 obserwujący
34
L'Yonne Républicaine
155 855
27 posty37,5%15 409 obserwujący
35
La République des Pyrénées
144 578
8 posty53,1%34 051 obserwujący
36
Le Berry Républicain
111 077
11 posty50,2%20 133 obserwujący
37
Presse Océan
71 004
23 posty28,9%10 684 obserwujący
38
Le Maine Libre
63 331
11 posty51,0%11 291 obserwujący
39
France-Antilles Martinique
58 062
4 posty21,8%66 508 obserwujący
40
jhm
12 046
6 posty70,4%2853 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z listopadem 2025 największy awans w tabeli notuje France-Antilles Guadeloupe: 14 pozycji w górę, z 36. na 22. miejsce. Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Le Courrier de l'Ouest (682,7%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie przekraczających wielkość własnej społeczności konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich dzienników regionalnych (PQR) na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia Reels opublikowanych między 1 a 31 grudnia 2025. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice względem późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za styczeń 2026. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.