Rankingi|rankinginstagramreelspqrregional-presssocial-listening

Ranking kont francuskiej prasy regionalnej na Instagramie: wrzesień 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia generowane przez Reels na instagramowych kontach francuskich dzienników regionalnych („PQR”). Oto TOP 40 za wrzesień 2026.

Le Parisien pozostaje na szczycie trzynasty miesiąc z rzędu jako jedyne konto w rankingu powyżej 50 mln wyświetleń. Za nim La Provence wraca na 2. miejsce, a Nice-Matin potraja liczbę wyświetleń.

1. Top 5 miesiąca#

Le Parisien utrzymuje pierwsze miejsce z 95,6 mln wyświetleń (+2%) z 194 Reels. La Provence zyskuje jedną pozycję (2. miejsce, 43,2 mln) i wyprzedza La Dépêche du Midi (41,1 mln), która notuje najlepszy wskaźnik w top 5: 63,1%.

Le Progrès utrzymuje 4. miejsce z wynikiem 39,0 mln przy najwyższym rytmie publikacji w piątce (407 Reels, 13,6 dziennie), a Le Dauphiné Libéré 5. miejsce z 35,1 mln.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia Reels
#1

Le Parisien

95 615 199

194 posty31,8%1 550 054
#2

La Provence

43 159 889

249 posty34,5%502 616
#3

La Dépêche du Midi

41 050 506

190 posty63,1%342 339
4
Le Progrès
38 979 050
407 posty51,1%187 271 obserwujący
5
Le Dauphiné Libéré
35 132 788
405 posty38,6%224 777 obserwujący
6
L'Est Républicain
34 567 589
387 posty66,7%133 884 obserwujący
7
Sud Ouest
22 522 779
80 posty59,8%470 935 obserwujący
8
Ouest-France
20 105 524
121 posty43,6%381 320 obserwujący
9
Dernières Nouvelles d'Alsace
17 758 403
362 posty47,4%103 601 obserwujący
10
Midi Libre
15 808 726
139 posty69,4%163 903 obserwujący
11
Nice-Matin
10 642 559
70 posty59,6%254 887 obserwujący
12
La Montagne
9 491 305
207 posty35,5%129 108 obserwujący
13
L'Indépendant
7 299 785
152 posty46,4%103 393 obserwujący
14
Var-Matin
7 080 165
38 posty132,7%140 455 obserwujący
15
Chaîne nationale des régions
6 477 744
41 posty147,8%106 877 obserwujący
16
Le Républicain Lorrain
4 228 773
18 posty293,0%80 190 obserwujący
17
L'Est-Éclair
3 793 312
46 posty222,8%37 004 obserwujący
18
Le Bien Public
3 660 809
53 posty60,3%114 548 obserwujący
19
Le Journal de Saône-et-Loire
3 079 594
32 posty152,6%63 062 obserwujący
20
La Voix du Nord
3 013 086
83 posty18,1%200 396 obserwujący
21
Journal L'ALSACE
2 959 266
50 posty65,9%89 789 obserwujący
22
La République du Centre
2 923 669
74 posty97,1%40 689 obserwujący
23
Le Télégramme
2 050 524
32 posty69,3%92 420 obserwujący
24
L'Union
1 360 435
108 posty28,8%43 742 obserwujący
25
Charente Libre
1 255 293
33 posty154,6%24 612 obserwujący
26
Le Populaire du Centre
1 195 625
63 posty52,6%36 098 obserwujący
27
France-Antilles Guadeloupe
1 188 314
26 posty98,5%46 422 obserwujący
28
L'Yonne Républicaine
1 093 327
54 posty105,1%19 259 obserwujący
29
Le Berry Républicain
883 228
30 posty114,6%25 691 obserwujący
30
Le JDC
829 873
41 posty95,4%21 218 obserwujący
31
La Nouvelle République
565 935
28 posty96,1%21 042 obserwujący
32
Courrier Picard
538 067
49 posty32,6%33 705 obserwujący
33
La République des Pyrénées
496 097
15 posty84,5%39 131 obserwujący
34
France-Antilles Martinique
482 612
30 posty21,4%75 306 obserwujący
35
L'Éveil de la Haute-Loire
469 699
30 posty200,2%7822 obserwujący
36
Vosges Matin
442 820
7 posty107,3%58 950 obserwujący
37
Paris-Normandie
355 726
56 posty12,9%49 083 obserwujący
38
L'Écho Républicain
291 335
21 posty75,3%18 422 obserwujący
39
Presse Océan
255 503
21 posty84,0%14 488 obserwujący
40
Le Maine Libre
192 383
17 posty65,6%17 260 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

L'Est Républicain zyskuje jedną pozycję (6. miejsce, +13%) przy wskaźniku 66,7%. Ouest-France rośnie o 43% (8. miejsce), a Dernières Nouvelles d'Alsace ustanawia swój rekord (9. miejsce, +34%). Nice-Matin potraja liczbę wyświetleń (11. miejsce, +211%) i zyskuje sześć pozycji.

Le Républicain Lorrain notuje najlepszy wskaźnik w tabeli: 293,0% swojej społeczności w wyświetleniach na post, z zaledwie 18 Reels, przy 3,8-krotnym wzroście wyświetleń (16. miejsce, +282%). L'Est-Éclair ustanawia swój rekord (17. miejsce, +111%, 222,8%), podobnie jak La République du Centre (22. miejsce, +240%, najlepsza pozycja w historii), La Voix du Nord (20. miejsce, +63%) i L'Yonne Républicaine (28. miejsce, +294%).

Le Journal de Saône-et-Loire zyskuje siedem pozycji (19. miejsce, +161%), a L'Éveil de la Haute-Loire ustanawia swój rekord (35. miejsce) z wynikiem 200,2% przy 7822 obserwujących. Le Maine Libre wraca do TOP 40.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskiej regionalnej prasy codziennej na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia Reels opublikowanych między 1 a 30 września 2026, odczytane za pośrednictwem Nonli API. Ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice względem późniejszych odczytów są normalne. Liczby obserwujących to wartości odnotowane w chwili generowania rankingu.

W tej samej serii – poprzedni miesiąc: ranking za sierpień 2026.

Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.