Rangeringer|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Rangering av franske nyhetsmedier på Instagram: januar 2026

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som videoer og Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes største nyhetsmedier genererer. Her er TOP 40 for januar 2026, med visningsvolum, publiseringstakt og en ytelsesindikator per innlegg for hver konto.

1. Månedens topp 5#

Brut. leder rangeringen med 515 475 468 visninger fra 341 innlegg. France Inter følger med 125 590 980 visninger, foran RTL (109 659 802 visninger). TF1 INFO og BFM fullfører topp 5 med 108 927 021 visninger og 97 282 420 visninger.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Videovisninger
#1

Brut.

515 475 468

341 innlegg28,0 %5,39M
#2

France Inter

125 590 980

383 innlegg20,6 %1,59M
#3

RTL

109 659 802

427 innlegg30,3 %848 406
4
TF1 INFO
108 927 021
240 innlegg49,9 %910 333 følgere
5
BFM
97 282 420
246 innlegg44,2 %895 507 følgere
6
Le Parisien
97 205 227
223 innlegg32,6 %1,34M følgere
7
L'Équipe
86 269 178
175 innlegg14,7 %3,35M følgere
8
Le20h-France Télévisions
84 907 260
229 innlegg91,5 %405 236 følgere
9
franceinfo
68 991 170
304 innlegg18,0 %1,26M følgere
10
M6 Info
52 367 299
299 innlegg65,1 %268 863 følgere
11
Le Monde
49 482 639
98 innlegg18,6 %2,71M følgere
12
Le Dauphiné Libéré
32 656 656
341 innlegg66,5 %144 025 følgere
13
Le Progrès
31 314 884
350 innlegg84,2 %106 290 følgere
14
La Dépêche du Midi
27 515 070
187 innlegg62,7 %234 663 følgere
15
Le Figaro
21 938 176
182 innlegg11,9 %1,01M følgere
16
La Provence
21 404 405
218 innlegg23,5 %417 869 følgere
17
20 Minutes
21 368 289
192 innlegg19,0 %584 728 følgere
18
L'Est Républicain
20 406 223
307 innlegg75,4 %88 145 følgere
19
Sud Ouest
18 074 573
85 innlegg53,0 %401 079 følgere
20
LCI
17 481 527
39 innlegg150,7 %297 356 følgere
21
Public Sénat
13 227 266
109 innlegg42,6 %284 973 følgere
22
Europe1
12 871 723
134 innlegg28,8 %333 526 følgere
23
LCP-Assemblée nationale
12 035 389
78 innlegg100,6 %153 378 følgere
24
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 598 411
306 innlegg41,5 %83 412 følgere
25
Réel média
9 778 401
66 innlegg30,6 %484 862 følgere
26
Mediapart
9 646 635
16 innlegg37,2 %1,62M følgere
27
BFM Business
9 521 733
67 innlegg76,7 %185 395 følgere
28
France 24
9 515 804
144 innlegg3,1 %2,14M følgere
29
Var-Matin
8 063 494
54 innlegg138,1 %108 090 følgere
30
TV5MONDE
7 936 258
63 innlegg16,9 %743 808 følgere
31
Midi Libre
7 752 619
83 innlegg76,0 %122 960 følgere
32
Ouest-France
7 667 273
62 innlegg37,8 %326 849 følgere
33
CNEWS
7 410 370
157 innlegg13,1 %358 979 følgere
34
RFI
7 137 626
72 innlegg12,5 %794 085 følgere
35
La Montagne
5 973 555
165 innlegg32,6 %111 159 følgere
36
Agence France-Presse
5 373 544
112 innlegg25,9 %185 347 følgere
37
Libération
5 038 003
32 innlegg22,1 %713 883 følgere
38
Chaîne nationale des régions
4 647 035
37 innlegg178,3 %70 427 følgere
39
Nice-Matin
3 879 156
33 innlegg53,9 %218 130 følgere
40
Futura
3 467 238
35 innlegg42,5 %233 241 følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som siden har følgere. Det er en god indikator på hvor godt en konto når ut over sitt eget publikum.

3. Dette skiller seg ut#

Sammenlignet med desember 2025 har LCI den største klatringen i tabellen: 13 plasser opp, fra 33. til 20. plass. RFI, som var fraværende måneden før, kommer inn på rangeringen på 34. plass (7 137 626 visninger). Når det gjelder effektivitet, har Chaîne nationale des régions det beste forholdet mellom visninger per innlegg og følgere i rangeringen (178,3 %): et gjennomsnittlig innlegg der når et publikum langt utover fellesskapets egen størrelse.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske nyhetsmedier. Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av videoer og Reels publisert mellom 1. og 31. januar 2026. Tallene leses av ved periodens slutt, og siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale.

I samme serie, neste måned: rangeringen for februar 2026. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.