Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: styczeń 2026

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za styczeń 2026 – z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem skuteczności pojedynczego posta.

1. Top 5 miesiąca#

Na czele rankingu jest Brut. z 515 475 468 wyświetleniami przy 341 postach. Na drugim miejscu plasuje się France Inter z 125 590 980 wyświetleniami, przed RTL (109 659 802 wyświetlenia). Pierwszą piątkę zamykają TF1 INFO i BFM z odpowiednio 108 927 021 i 97 282 420 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

515 475 468

341 posty28,0%5,39 mln
#2

France Inter

125 590 980

383 posty20,6%1,59 mln
#3

RTL

109 659 802

427 posty30,3%848 406
4
TF1 INFO
108 927 021
240 posty49,9%910 333 obserwujący
5
BFM
97 282 420
246 posty44,2%895 507 obserwujący
6
Le Parisien
97 205 227
223 posty32,6%1,34 mln obserwujący
7
L'Équipe
86 269 178
175 posty14,7%3,35 mln obserwujący
8
Le20h-France Télévisions
84 907 260
229 posty91,5%405 236 obserwujący
9
franceinfo
68 991 170
304 posty18,0%1,26 mln obserwujący
10
M6 Info
52 367 299
299 posty65,1%268 863 obserwujący
11
Le Monde
49 482 639
98 posty18,6%2,71 mln obserwujący
12
Le Dauphiné Libéré
32 656 656
341 posty66,5%144 025 obserwujący
13
Le Progrès
31 314 884
350 posty84,2%106 290 obserwujący
14
La Dépêche du Midi
27 515 070
187 posty62,7%234 663 obserwujący
15
Le Figaro
21 938 176
182 posty11,9%1,01 mln obserwujący
16
La Provence
21 404 405
218 posty23,5%417 869 obserwujący
17
20 Minutes
21 368 289
192 posty19,0%584 728 obserwujący
18
L'Est Républicain
20 406 223
307 posty75,4%88 145 obserwujący
19
Sud Ouest
18 074 573
85 posty53,0%401 079 obserwujący
20
LCI
17 481 527
39 posty150,7%297 356 obserwujący
21
Public Sénat
13 227 266
109 posty42,6%284 973 obserwujący
22
Europe1
12 871 723
134 posty28,8%333 526 obserwujący
23
LCP-Assemblée nationale
12 035 389
78 posty100,6%153 378 obserwujący
24
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 598 411
306 posty41,5%83 412 obserwujący
25
Réel média
9 778 401
66 posty30,6%484 862 obserwujący
26
Mediapart
9 646 635
16 posty37,2%1,62 mln obserwujący
27
BFM Business
9 521 733
67 posty76,7%185 395 obserwujący
28
France 24
9 515 804
144 posty3,1%2,14 mln obserwujący
29
Var-Matin
8 063 494
54 posty138,1%108 090 obserwujący
30
TV5MONDE
7 936 258
63 posty16,9%743 808 obserwujący
31
Midi Libre
7 752 619
83 posty76,0%122 960 obserwujący
32
Ouest-France
7 667 273
62 posty37,8%326 849 obserwujący
33
CNEWS
7 410 370
157 posty13,1%358 979 obserwujący
34
RFI
7 137 626
72 posty12,5%794 085 obserwujący
35
La Montagne
5 973 555
165 posty32,6%111 159 obserwujący
36
Agence France-Presse
5 373 544
112 posty25,9%185 347 obserwujący
37
Libération
5 038 003
32 posty22,1%713 883 obserwujący
38
Chaîne nationale des régions
4 647 035
37 posty178,3%70 427 obserwujący
39
Nice-Matin
3 879 156
33 posty53,9%218 130 obserwujący
40
Futura
3 467 238
35 posty42,5%233 241 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z grudniem 2025 największy awans w tabeli notuje konto LCI: o 13 miejsc w górę, z 33. na 20. miejsce. Konto RFI, nieobecne w poprzednim miesiącu, wchodzi do rankingu na 34. miejscu (7 137 626 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Chaîne nationale des régions (178,3%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie liczniejszych niż własna społeczność konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 stycznia 2026. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za luty 2026. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.