Rangeringer|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Rangering av franske nyhetsmedier på Instagram: juni 2026

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som videoer og Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes største nyhetsmedier genererer. Her er TOP 40 for juni 2026.

Månedens begivenhet er en ankomst: HugoDécrypte kommer inn i rangeringen og havner rett på pallen, på 3. plass. Foran ligger Brut. utenfor rekkevidde, med over 700 millioner visninger.

1. Månedens topp 5#

Brut. holder toppen, som i hver utgave av denne serien: 700,1 millioner visninger fra 393 innlegg. TF1 INFO slår rekorden sin for andre måned på rad: 349,5 millioner (+23 %), med et forholdstall på 84,1 %. Og HugoDécrypte fullfører pallen i sin første måned på listen: 237,4 millioner visninger fra bare 129 innlegg, det laveste antallet i topp 5.

L'Équipe setter også serierekord: 185,6 millioner visninger, +48 % på én måned. BFM avslutter topp 5: 125,3 millioner (+76 %), to plasser opp og et forholdstall på 50,3 %.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Videovisninger
#1

Brut.

700 086 533

393 innlegg30,2 %5 893 755
#2

TF1 INFO

349 451 426

380 innlegg84,1 %1 094 036
#3

HugoDécrypte

237 373 142

129 innlegg32,7 %5 623 099
4
L'Équipe
185 641 822
340 innlegg15,6 %3 493 180 følgere
5
BFM
125 261 259
242 innlegg50,3 %1 028 207 følgere
6
France Inter
106 516 980
464 innlegg13,5 %1 702 902 følgere
7
RTL
102 204 174
506 innlegg20,1 %1 004 487 følgere
8
Le Parisien
94 757 498
254 innlegg25,3 %1 475 170 følgere
9
La Dépêche du Midi
80 021 596
293 innlegg93,1 %293 215 følgere
10
M6 Info
77 906 570
391 innlegg52,6 %378 560 følgere
11
franceinfo
70 304 912
348 innlegg14,8 %1 361 136 følgere
12
Le 20h - France Télévisions
64 468 846
216 innlegg56,2 %531 486 følgere
13
Le Monde
47 510 995
119 innlegg14,1 %2 823 467 følgere
14
20 Minutes
36 972 711
228 innlegg25,6 %633 234 følgere
15
Le Progrès
35 101 451
370 innlegg61,0 %155 470 følgere
16
Le Dauphiné Libéré
34 920 566
388 innlegg46,7 %192 580 følgere
17
L'Est Républicain
34 702 697
364 innlegg82,5 %115 627 følgere
18
La Provence
29 949 459
183 innlegg35,2 %465 347 følgere
19
Sud Ouest
24 244 775
82 innlegg69,3 %426 929 følgere
20
Ouest-France
23 535 477
94 innlegg71,2 %351 680 følgere
21
CNEWS
20 337 519
152 innlegg35,0 %382 250 følgere
22
Réel média
19 623 077
67 innlegg53,9 %543 526 følgere
23
Le Figaro
19 034 700
156 innlegg11,4 %1 066 112 følgere
24
Futura
19 017 648
51 innlegg140,2 %266 042 følgere
25
Europe 1
17 524 692
153 innlegg31,3 %365 601 følgere
26
TV5MONDE
14 978 537
100 innlegg18,7 %802 738 følgere
27
France 24
14 464 515
146 innlegg4,6 %2 171 094 følgere
28
LCI
13 073 008
24 innlegg146,9 %370 719 følgere
29
LCP-Assemblée nationale
11 303 679
65 innlegg80,2 %216 922 følgere
30
Var-Matin
11 173 695
36 innlegg253,5 %122 442 følgere
31
Midi Libre
11 049 074
125 innlegg61,9 %142 759 følgere
32
Mediapart
10 912 846
18 innlegg34,9 %1 735 233 følgere
33
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 757 422
330 innlegg34,5 %94 550 følgere
34
Public Sénat
10 246 073
112 innlegg21,4 %428 452 følgere
35
La Montagne
10 017 773
198 innlegg41,9 %120 718 følgere
36
Agence France-Presse
7 185 447
121 innlegg25,5 %233 182 følgere
37
Le HuffPost
7 022 379
105 innlegg49,3 %135 581 følgere
38
Nice-Matin
6 514 931
66 innlegg41,8 %235 985 følgere
39
Chaîne nationale des régions
5 668 731
39 innlegg162,8 %89 275 følgere
40
RFI
5 618 419
103 innlegg6,6 %831 548 følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som kontoen har følgere. På Instagram, der Reels sprer seg langt utenfor følgerbasene, stiger dette forholdstallet raskt for kontoer med formater som treffer.

3. Dette skiller seg ut#

La Dépêche du Midi kommer inn blant nasjonale topp 10 (9. plass, +72 %) med et forholdstall på 93,1 %. Futura har tabellens sterkeste økning: +246 % og femten plasser opp (24. plass), med en effektivitet på 140,2 %.

Ouest-France (+170 %, 20. plass) og CNEWS (+158 %, 21. plass) mer enn doblet visningene. 20 Minutes går opp fem plasser (14. plass, +73 %), og RFI kommer inn i TOP 40.

På effektivitet har Var-matin tabellens beste forholdstall: 253,5 % av fellesskapet i visninger per innlegg, foran Chaîne nationale des régions (162,8 %) og LCI, som når 146,9 % fra bare 24 innlegg.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske nyhetsmedier. Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av videoer og Reels publisert mellom 1. og 30. juni 2026, lest via Nonli API. Siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale. Følgertallene er de som ble observert da rangeringen ble generert.

I samme serie, forrige måned: rangeringen for mai 2026; neste måned: rangeringen for juli 2026. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.