Rangeringer|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Rangering av franske nyhetsmedier på Instagram: mai 2026

av Nonli-teamet

Hver måned måler Nonlis Social Listening visningene som videoer og Reels på Instagram-kontoene til Frankrikes største nyhetsmedier genererer. Her er TOP 40 for mai 2026.

Det finnes gode måneder, og så finnes mai 2026 for Brut.: 1,12 milliarder visninger. Milliarden ble passert på én enkelt måned, en første på denne serien, og volumet er større enn de 39 andre kontoene i rangeringen til sammen.

1. Månedens topp 5#

Brut. passerte milliardgrensen (+79 % på én måned) fra 481 innlegg. TF1 INFO befestet 2. plass med 268,4 millioner og løftet effektiviteten til 95,4 %: hvert innlegg får visninger tilsvarende nesten hele fellesskapets størrelse. Le Parisien klatret opp på pallen (113,4M).

L'Équipe fortsatte sin eksepsjonelle mai også på Instagram: 110,4 millioner visninger (+37 %), tre plasser opp, 4. plass. RTL avsluttet topp 5 med 105,8 millioner og 491 innlegg, tabellens frekvensrekord.

2. Hele TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Videovisninger
#1

Brut.

1 163 788 767

469 innlegg42,7 %5 807 564
#2

TF1 INFO

283 121 552

272 innlegg99,6 %1 045 302
#3

L'Équipe

125 663 510

232 innlegg15,8 %3 429 313
4
Le Parisien
116 567 367
220 innlegg37,0 %1 431 679 følgere
5
RTL
111 171 438
482 innlegg23,6 %976 409 følgere
6
France Inter
97 495 820
416 innlegg14,0 %1 674 114 følgere
7
BFM
71 121 868
227 innlegg31,3 %1 000 299 følgere
8
franceinfo
60 179 380
296 innlegg15,2 %1 335 808 følgere
9
Le 20h - France Télévisions
56 001 336
220 innlegg51,0 %499 316 følgere
10
M6 Info
47 079 175
299 innlegg44,5 %353 750 følgere
11
La Dépêche du Midi
46 428 323
202 innlegg82,5 %278 752 følgere
12
Le Monde
42 237 752
114 innlegg13,3 %2 791 458 følgere
13
La Provence
33 993 842
174 innlegg43,2 %452 720 følgere
14
Le Progrès
33 653 939
357 innlegg65,1 %144 880 følgere
15
Le Dauphiné Libéré
30 652 916
352 innlegg48,7 %178 972 følgere
16
L'Est Républicain
25 135 441
340 innlegg68,7 %107 554 følgere
17
Le Figaro
24 872 982
159 innlegg14,8 %1 054 255 følgere
18
Réel média
22 061 672
73 innlegg57,0 %529 972 følgere
19
20 Minutes
21 348 562
198 innlegg17,5 %614 529 følgere
20
LCI
19 822 598
38 innlegg144,6 %360 751 følgere
21
Sud Ouest
19 674 054
71 innlegg66,2 %418 402 følgere
22
Europe 1
16 212 247
147 innlegg30,8 %357 521 følgere
23
France 24
15 464 037
98 innlegg7,3 %2 159 150 følgere
24
LCP-Assemblée nationale
12 202 122
90 innlegg67,0 %202 271 følgere
25
TV5MONDE
12 189 689
88 innlegg17,6 %788 707 følgere
26
Dernières Nouvelles d'Alsace
11 403 463
332 innlegg37,2 %92 390 følgere
27
Mediapart
11 000 508
20 innlegg32,1 %1 711 481 følgere
28
Nice-Matin
10 465 006
96 innlegg47,7 %228 550 følgere
29
Agence France-Presse
10 332 560
146 innlegg31,2 %226 485 følgere
30
Public Sénat
10 321 618
103 innlegg24,2 %414 000 følgere
31
Midi Libre
8 968 595
106 innlegg61,4 %137 869 følgere
32
Ouest-France
8 705 680
76 innlegg33,6 %340 810 følgere
33
Le HuffPost
8 394 866
68 innlegg94,7 %130 353 følgere
34
Var-Matin
7 978 977
22 innlegg309,4 %117 214 følgere
35
CNEWS
7 887 494
132 innlegg15,9 %376 975 følgere
36
La Montagne
7 071 920
173 innlegg34,9 %117 275 følgere
37
BFM Business
6 738 275
69 innlegg47,5 %205 574 følgere
38
Chaîne nationale des régions
6 147 792
39 innlegg188,8 %83 497 følgere
39
Futura
5 501 183
43 innlegg50,2 %254 945 følgere
40
Le Nouvel Obs
4 781 519
19 innlegg71,6 %351 612 følgere

Slik leser du kolonnen «Visninger per følger»: 100 % betyr at et gjennomsnittlig innlegg får like mange visninger som kontoen har følgere. På Instagram, der Reels sprer seg langt utenfor følgerbasene, stiger dette forholdstallet raskt for kontoer med formater som treffer.

3. Dette skiller seg ut#

Milliarden til Brut. endrer rangeringens skala: kontoen alene står for mer enn halvparten av visningene på hele TOP 40. Oppskriften er den samme, volum (481 innlegg) og en effektivitet på 40,6 %, langt over normen for en konto med 5,6 millioner følgere.

Bak den lønner jevnhet seg: Le Parisien og L'Équipe gikk fram sammen, og La Provence gikk opp ytterligere fire plasser (15.) med +54 % visninger.

Var-Matin leverte månedens nasjonale forholdstall: 226 %, der hver Reel når mer enn dobbelt så mange som fellesskapet. actu.fr (140 %) og LCI (138 %) holdt seg over 100 %.

4. Metode#

Dataene kommer fra Nonlis Social Listening, som kontinuerlig følger de offentlige Instagram-kontoene til franske nyhetsmedier. Bare én konto per mediemerke telles: hovedkontoen, uten at lokale eller tematiske kontoer legges sammen. Rangeringen dekker visninger av videoer og Reels publisert mellom 1. og 31. mai 2026, lest via Nonli API. Siden visningene fortsetter å øke etter publisering, er små avvik fra senere avlesninger normale. Følgertallene er de som ble observert da rangeringen ble generert.

I samme serie, forrige måned: rangeringen for april 2026; neste måned: rangeringen for juni 2026. Denne rangeringen publiseres hver måned på denne bloggen og på Nonlis LinkedIn-side. Hvis du vil følge disse målingene for dine egne kontoer og ditt marked, kan du ta kontakt.