Rankingi|rankinginstagramreelsmediasocial-listening

Ranking kont francuskich mediów informacyjnych na Instagramie: grudzień 2025

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia filmów i Reels na kontach głównych francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Oto TOP 40 za grudzień 2025 – z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem skuteczności pojedynczego posta.

1. Top 5 miesiąca#

Na czele rankingu jest Brut. z 490 626 803 wyświetleniami przy 330 postach. Na drugim miejscu plasuje się France Inter z 113 894 492 wyświetleniami, przed RTL (99 804 646 wyświetleń). Pierwszą piątkę zamykają Le Parisien i TF1 INFO z odpowiednio 83 325 545 i 73 110 956 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia wideo
#1

Brut.

490 626 803

330 posty27,7%5,36 mln
#2

France Inter

113 894 492

329 posty22,1%1,57 mln
#3

RTL

99 804 646

409 posty29,9%814 949
4
Le Parisien
83 325 545
196 posty32,1%1,33 mln obserwujący
5
TF1 INFO
73 110 956
185 posty44,6%886 567 obserwujący
6
franceinfo
63 056 343
273 posty18,6%1,24 mln obserwujący
7
BFM
52 166 060
191 posty31,4%871 194 obserwujący
8
M6 Info
48 416 345
299 posty64,2%252 197 obserwujący
9
L'Équipe
45 943 905
110 posty12,5%3,34 mln obserwujący
10
Le Monde
39 922 044
107 posty14,0%2,67 mln obserwujący
11
Le20h-France Télévisions
37 807 141
206 posty48,2%380 689 obserwujący
12
Le Dauphiné Libéré
29 680 321
294 posty75,9%132 938 obserwujący
13
La Dépêche du Midi
29 655 459
195 posty68,1%223 395 obserwujący
14
Le Figaro
24 975 143
140 posty18,0%993 422 obserwujący
15
Le Progrès
24 353 765
308 posty79,1%99 997 obserwujący
16
Sud Ouest
23 886 245
82 posty74,4%391 782 obserwujący
17
La Provence
19 792 210
185 posty26,0%411 968 obserwujący
18
Europe1
19 457 358
139 posty42,6%328 684 obserwujący
19
L'Est Républicain
19 051 950
250 posty90,2%84 505 obserwujący
20
20 Minutes
18 047 990
194 posty16,2%573 609 obserwujący
21
LCP-Assemblée nationale
13 071 593
80 posty118,0%138 425 obserwujący
22
Ouest-France
12 306 423
66 posty57,6%323 837 obserwujący
23
Réel média
12 008 002
77 posty32,5%480 413 obserwujący
24
Dernières Nouvelles d'Alsace
10 074 834
262 posty47,2%81 437 obserwujący
25
TV5MONDE
9 681 141
56 posty23,7%729 865 obserwujący
26
Midi Libre
9 488 002
96 posty84,0%117 677 obserwujący
27
CNEWS
8 918 010
177 posty14,2%354 114 obserwujący
28
Public Sénat
8 407 203
106 posty29,7%266 753 obserwujący
29
Futura
7 321 428
30 posty108,4%225 048 obserwujący
30
Le HuffPost
7 048 845
46 posty141,6%108 219 obserwujący
31
BFM Business
6 553 397
59 posty62,0%179 057 obserwujący
32
France 24
5 926 484
109 posty2,6%2,12 mln obserwujący
33
LCI
5 602 448
12 posty163,8%285 110 obserwujący
34
Agence France-Presse
5 356 101
105 posty28,4%179 343 obserwujący
35
Chaîne nationale des régions
5 129 090
37 posty206,4%67 154 obserwujący
36
Mediapart
5 011 917
14 posty22,6%1,58 mln obserwujący
37
La Montagne
4 947 744
90 posty49,8%110 435 obserwujący
38
Nice-Matin
4 320 949
46 posty43,6%215 369 obserwujący
39
Libération
3 811 946
25 posty21,5%707 781 obserwujący
40
Var-Matin
3 392 484
33 posty99,5%103 319 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z listopadem 2025 największy awans w tabeli notuje konto Ouest-France: o 7 miejsc w górę, z 29. na 22. miejsce. Konto TV5MONDE, nieobecne w poprzednim miesiącu, wchodzi do rankingu na 25. miejscu (9 681 141 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Chaîne nationale des régions (206,4%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie liczniejszych niż własna społeczność konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich mediów informacyjnych na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia filmów i Reels opublikowanych od 1 do 31 grudnia 2025. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice w stosunku do późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za styczeń 2026. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.