Rankingi|rankinginstagramreelsregional-presssocial-listening

Ranking kont francuskiej prasy regionalnej na Instagramie: październik 2025

autor: Zespół Nonli

Co miesiąc Social Listening Nonli mierzy wyświetlenia generowane przez Reels na instagramowych kontach francuskich dzienników regionalnych („PQR”, presse quotidienne régionale). Oto TOP 40 za październik 2025 z liczbą wyświetleń każdego konta, rytmem publikacji i wskaźnikiem efektywności w przeliczeniu na post.

1. Top 5 miesiąca#

Le Parisien prowadzi w rankingu z 82 574 893 wyświetleniami przy 195 postach. Za nim plasuje się Le Progrès z 26 625 007 wyświetleniami, przed La Dépêche du Midi (24 436 497 wyświetleń). Pierwszą piątkę zamykają La Provence i Le Dauphiné Libéré z 20 617 220 i 19 178 315 wyświetleniami.

2. Pełne TOP 40#

Instagram
TOP 40Instagram
Wyświetlenia Reels
#1

Le Parisien

82 574 893

195 posty33,8%1,25 mln
#2

Le Progrès

26 625 007

305 posty108,7%80 340
#3

La Dépêche du Midi

24 436 497

181 posty68,2%197 850
4
La Provence
20 617 220
179 posty29,2%395 096 obserwujący
5
Le Dauphiné Libéré
19 178 315
343 posty52,3%106 862 obserwujący
6
Sud Ouest
19 067 009
65 posty78,6%373 380 obserwujący
7
L'Est Républicain
17 796 477
253 posty92,3%76 201 obserwujący
8
Dernières Nouvelles d'Alsace
9 233 335
255 posty48,2%75 051 obserwujący
9
Ouest-France
6 940 044
66 posty33,5%314 262 obserwujący
10
Nice-Matin
6 687 665
45 posty70,4%211 125 obserwujący
11
Midi Libre
5 989 315
76 posty75,0%105 022 obserwujący
12
La Montagne
5 252 290
136 posty36,1%106 848 obserwujący
13
Chaîne nationale des régions
4 989 158
39 posty223,2%57 321 obserwujący
14
Le Télégramme
4 464 752
31 posty198,5%72 559 obserwujący
15
L'Union
3 776 578
99 posty128,7%29 645 obserwujący
16
Le Bien Public
3 356 223
50 posty110,0%61 008 obserwujący
17
Var-Matin
2 549 565
36 posty73,5%96 364 obserwujący
18
L'Indépendant
2 314 454
96 posty43,1%55 960 obserwujący
19
Journal L'Alsace
2 266 320
36 posty99,0%63 562 obserwujący
20
L'Est-Éclair
1 875 570
39 posty181,2%26 534 obserwujący
21
La Voix du Nord
1 478 751
45 posty18,3%179 241 obserwujący
22
Vosges Matin
997 469
12 posty280,2%29 663 obserwujący
23
Le Républicain Lorrain
934 065
22 posty97,2%43 659 obserwujący
24
Le Journal de Saône-et-Loire
628 124
40 posty63,0%24 937 obserwujący
25
La République du Centre
574 460
27 posty70,8%30 060 obserwujący
26
Le JDC
484 310
41 posty79,6%14 842 obserwujący
27
Le Populaire du Centre
363 323
17 posty91,5%23 346 obserwujący
28
France-Antilles Guadeloupe
269 355
33 posty25,3%32 253 obserwujący
29
Charente Libre
254 271
17 posty63,0%23 735 obserwujący
30
L'Yonne Républicaine
248 863
19 posty89,2%14 677 obserwujący
31
Corse-Matin
210 570
4 posty43,8%120 124 obserwujący
32
Le Maine Libre
180 026
10 posty162,2%11 102 obserwujący
33
La République des Pyrénées
170 335
14 posty36,4%33 454 obserwujący
34
Paris-Normandie
167 121
54 posty7,0%44 038 obserwujący
35
Le Berry Républicain
127 527
11 posty60,1%19 290 obserwujący
36
La Nouvelle République
119 622
25 posty34,8%13 743 obserwujący
37
Courrier Picard
89 576
37 posty9,4%25 656 obserwujący
38
France-Antilles Martinique
62 493
5 posty19,0%65 874 obserwujący
39
Presse Océan
62 100
17 posty36,3%10 061 obserwujący
40
Le Courrier de l'Ouest
25 299
6 posty39,4%10 693 obserwujący

Jak czytać kolumnę „Wyświetlenia na obserwującego”: 100% oznacza, że przeciętny post zbiera tyle wyświetleń, ilu obserwujących ma konto. To dobry wskaźnik zdolności konta do docierania poza własną społeczność.

3. Co się wyróżnia#

W porównaniu z wrześniem 2025 największy awans w tabeli notuje L'Union: 11 pozycji w górę, z 26. na 15. miejsce. Nieobecny w poprzednim miesiącu tytuł Charente Libre wchodzi do rankingu na 29. miejscu (254 271 wyświetleń). Pod względem efektywności najlepszy w rankingu stosunek wyświetleń na post do liczby obserwujących ma Vosges Matin (280,2%): przeciętny post dociera tam do odbiorców znacznie przekraczających wielkość własnej społeczności konta.

4. Metodologia#

Dane pochodzą z Social Listening Nonli – narzędzia, które na bieżąco śledzi publiczne konta francuskich dzienników regionalnych (PQR) na Instagramie. Uwzględniamy tylko jedno konto na markę medialną: jej konto główne, bez agregowania kont lokalnych ani tematycznych. Ranking obejmuje wyświetlenia Reels opublikowanych między 1 a 31 października 2025. Liczniki odczytujemy na koniec okresu; ponieważ wyświetleń przybywa jeszcze po publikacji, niewielkie różnice względem późniejszych odczytów są normalne.

W tej samej serii – następny miesiąc: ranking za listopad 2025. Ten ranking publikujemy co miesiąc na tym blogu i na stronie Nonli na LinkedInie. Aby śledzić te metryki dla własnych kont i swojego rynku, skontaktuj się z nami.